Outdoor reklam ajansı hoş geldiniz.

Outdoor Reklam

Outdoor reklam, dış mekan reklam demektir. Açık hava reklamcılığı konusunda uzmanız. Açık hava reklamları doğru yer ve zaman kullanılarak yapılmalıdır.


Diğer tanıtım mecralarında olduğu gibi outdoor tanıtım da hedef kitle analiziyle ile yürütülmelidir. Doğru yerlerde, doğru zamanı ve stratejiyi kollayarak, doğru adetlerde planlanarak hazır edilen açıkhava reklamları verilmek istenen mesajın kısa ve net biçimde aksettirilmesiyle çok daha etkili olmaktadır.

Dış mekan reklam marka ürün, hizmet ya da verilmek istenen mesaja özel geliştireceğimiz modern projelerle tüm dikkatleri çekecek tanıtım kampanyaları oluşturuyoruz.

Outdoor doğru ve etkin kullanımla tüketici üzerinde etkili tanıtım biçimidir. Bilhassa büyük şehirlerde bireylerin trafikte, yolda yürürken, otobüs duraklarında, otobüslerin üzerinde, metrobüs içinde, billboard v.b her yerde karşınıza çıkabilir.


outdoor-reklam

Açık Hava Reklamcılığı

Gündelik yaşam da bireylerin dışarı da gördüğü tanıtımlar açık hava reklamcılığı örneğidir. Prestij elde etmek isteyen marka ve firmalar çoğunlukla açık hava (outdoor) tanıtımları tercih etmektedir. Hedef kitle tarafından kolaylıkla fark edilebilen, akılda kalıcılığı ile tanıtım yaptırmak isteyenlerin çokça tercih ettiği, tanıtım biçimidir.

Geniş hedef kitleyi günün her saatinde yakalaması ve farklı teknolojilerin entegrasyonu sayesinde tanıtım kampanyasını etkili bir şekilde yansıtır. Açık hava reklamları potansiyel müşterilere düşük bütçelerle tanıtımınızı tekrar tekrar göstererek ulaşmanızı sağlar.

Megaboard, bina giydirme, otobüs durağı tanıtımları, taşıt giydirme, raket, kule tanıtımları, ışıklı levhalar, megalight, silindir board, billboard tanıtım çeşitleri vardır.

Açık hava reklam ajansı olarak tanıtımları yaratıcı ve anlaşılır bir konsept üzerine kurguluyoruz. Tanıtım metni kısa olmalı, tek satırdan oluşan tanıtım yazısı kullanılmalıdır. Ürün ya da markanın logosu tanıtım da mutlaka olmalıdır, bireylere bu tanıtımı hatırlamasalar da ürün fotoğrafını ve marka logosunu hatırlayacaklardır. Açıkhava tanıtımları farkındalık yaratması tasarımın kalitesine bağlıdır. Sıradışı ve yaratıcı tasarım odaklı tanıtımlar daha kolay algılanır. Farkındalık yaratan tanıtımlar, slogan ve görsel tasarım uyumu ile meydana gelir.

Açık hava reklamcılığı en önemli husus tanıtımın stratejik konumlarda yer almasıdır. Hedef kitlenin yoğun olduğu lokasyonlar iyi tespit edilmeli, o konum da ki billboard reklam görüntülenmelidir.