Dijital pazarlama ajansı hoş geldiniz.

İnternet Reklamları

Sektörel deneyim ve uzman ekibimizle analitik ve sistematik çalışmalar yürütüyoruz. İnternet reklamları anlık optimize ederek hedefi başarıyla vurmanızı sağlıyoruz.


Günümüzde internet kullanmayan neredeyse yok denecek kadar azdır. Kullanıcıların büyük çoğunluğu her gün çevrim içi oluyor. Akıllı cep telefonlarının da etkisiyle 7`den 70`e herkes çevrim içi dünyayı cebinde taşıyor. İstediği yerde ve zamanda kullanabiliyor.

Kitleler neredeyse reklam orada yapılmalı.

Reklamcılık sektörü 1900 yıllarında meslek olarak doğdu. Dünyamız da her şeyin değiştiği gibi reklamcılık sektörü de değişime uğruyor. Dijitalleşen dünyamız da dijital reklamcılık ön plana çıkıyor.

İnternet reklamları tıklanma, gösterim, maliyet gibi faktörleri göz önüne serdiğinden ölçümlendirilebilir tanıtım kampanyası yürütmeyi mümkün kılıyor. Gelişmiş hedef kitle belirleme sağladığından tanıtımın kimlere yapılacağına karar verebiliriz. Kaç kez görüntülendi, kimlere ulaşıldı, geri dönüşüm ve maliyetler benzeri pek çok faktörü analiz ederek anlık olarak stratejiyi değiştirebiliriz.

  İnternet reklamları  doğru yollar tercih edilerek analitik çalışmalarla planlı yürütüldüğünde hedef kitleye  ürün ve hizmetleri etkili biçimde tanıtarak satın almaya yönlendirebilecek dijital pazarlama türüdür. İnternet reklamcılığı markaların  satışlarını arttırmak, kurumsal kimlik ve imajını göstermek maksadıyla tercih ettiği yöntemdir.

Dijital Pazarlama

Hedef müşteri kitlesinin belirlenmesi dijital pazarlama stratejisinin ilk adımıdır. Hedef kitleyi olabildiğince daraltmak ve kitleye odaklanmak gerekir. Belirlenen kitlenin dijital ortamda nerelerde bulunduklarını tesbit etmek gerekir. Hedef kitleye sunumun doğru ve etkili olması için her mecraya göre farklı planlanması gereklidir.

Markalaşmak için farklı olmak gerekir. Rakip marka veya ürünlerinden ayırt edilmek gerekir. Bu farklılığı hedef kitlenin üzerinde bırakmak, farklı ama tutarlı olmak gerekir. Markalaşmak sadece markanın logosuna göz aşinalığı oluşturmak değil marka veya ürüne karşı olumlu hissiyatın da oluşturulması gerekir. Pazarlama da başarı sağlanması için rakebet analizi gerekir.

Kapsamlı ve yaratıcı rekabet analizi yaparak rakipleri tanımak ve onları farklılaştıran özellikleri öğrenerek hedef kitleye vermek istedikleri mesajı bilmek gerekir. Rakiplerin zayıf ve güçlü yönlerinin araştırılması rakiplerin verdikleri mesajın araştırılması dijital pazarlama planı oluşturmak için gereklidir.

internet icon

Dijital pazarlama

Tanıtımın doğru mecralarda yapılmasını sağlarken aynı bütçeyle daha fazla kitleye ulaşıyoruz.

hedefleme icon

Sonuç Odaklı

Etkili tanıtım kampanyası yürüterek pazarlamada hedeflenen başarıyı yakalamanızı sağlıyoruz.

analiz icon

Şeffaf Reklam Ajansı

Analitik ve sistematik çalışmalar yürütüyoruz. Ara paneller kullanmıyor hizmet bedelimizi gizlemiyoruz.

Google Reklam

google reklam

Her hangi bir konuda bilgi edinmek isteyen bireylerin ilk başvurduğu kaynak arama motorları diyebiliriz. Google en çok tercih edilen ve kullanılan arama motoru.

Arama motorunda bir arama yapıldığında aradığınız kelimeyle en çok alakası bulunan binlerce siteyi listeler. Arama yapanların büyük çoğunluğu ilk baştaki siteye giriş yapmaktadır. Orada aradığını bulamayanlar bir alttaki 2. veya 3. siteyi tercih etmekteler.

Ancak o kadar siteyi geçerek ilk sayfaya gelmek hele ki en başa çıkmak oldukça zordur. En başa hemen çıkmak için Google reklam vermek gerekir.

Google reklamları konusunda uzman firmamız marka veya işletmeniz için Google adwords reklam kampanyaları hazırlıyor. Bu tanıtım kampanyaları sayesinde alakalı arama sonuçlarında markanız tanıtımının yapılması mümkün oluyor.

Facebook Reklam

facebook reklam

Dünya genelinde her gün 1,5 milyar bireyin ziyaret ettiği Facebook kullanılarak tanıtım kampanyası yürütebiliriz. Facebook reklam verme amacınız tıklandığında sitenize yönlendirerek satış yapmak olabilir veya markanız bilinirliğinin artmasını istiyor olabilirsiniz.

Sosyal medya tanıtımları, Facebook reklam verme konusunda hizmet veriyoruz. Beğenme, etkileşimde bulunma potansiyeli yüksek bireylerle bağlantı sağlarız. Tanıtımlarınız da ülke seçerek, şehir seçerek, cinsiyet belirterek, yaşa aralığı, anahtar sözcükler kullanarak, medeni durumunu, eğitim durumunu belirterek hedef kitle için filtre uygulayabiliriz.

Tanıtım amaçlı ayrılan bütçeyi bu şekilde daha fazla kitleye ulaşmak için kullanabiliriz. Facebook reklamları kullanılarak potansiyel müşterileri satın almaya yönlendirebiliriz.

YouTube Reklam

Youtube reklam

Dijital reklamcılık sektörünün önemli faaliyet alanlarından birisi YouTube diyebiliriz. Display ve video tanıtımları aracılığıyla büyük kitlelelere ulaşırken YouTube Reklam da bütçenizin nereye nasıl harcandığı ve ne kadar geri dönüşüm yakalandığından tamamen emin olursunuz.

YouTube Display reklam videoların hemen yanında görülmekte yada videoların içine pop-up yerleştirebiliriz.

YouTube True view reklam Video izlendiğinde ödeme yapılan tanıtım türüdür.

YouTube standart banner reklamı istenilen kategori ve anahtar kelimelerde gösterim sağlanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken şey dikkat çekici renkli görseller kullanılmalı.

YouTube Video içi reklam videonun içinde görünürler pop-up olarak ve bu tanıtımlara url eklenerek tıklandığın da istenilen web sitesine yönlendirme yapılabilmektedir. İzleyiciler için can sıkıcı olsa dahi pop-up görmemek imkansızdır.

YouTube In-stream reklam Video başlamadan veya başladıktan sonra video izlerken çıkmaktadır. İzleyenler tanıtımın ilk 5 saniyesini mecburi izlemek zorundadır. 5 saniye dolduğunda izleyenler isterse tanıtımı kapatabilir.

In-stream video tanıtım da izleyenler 30 saniye ya da tanıtım videosu bitene kadar seyretmediğinde ücret ödemiyoruz. Tanıtımın uzman bir ajans tarafından ilgi çeken şekilde hazırlanması ve sunumun doğru hedef kitleye yapılmasıyla tamamını izlettirmek mümkündür.

In-stream video da tanıtımı atlamak isteyenlere hiç bir ödeme gerçekleştirmiyoruz. Ek olarak tanıtım videolarını 30 saniyeden çok daha uzun yapabiliyoruz. 30 saniye veya 60 saniye veya daha uzun olsa dahi aynı ücreti ödüyoruz. Bu durumdan fayda sağlayarak marka veya ürünü hedef kitleye uzunca ve iyice anlatmak mümkündür. İçeriksel hedeflemeler yaparak ilgi alanları hedefleyebilir demografik hedef konusunda fayda sağlar.

YouTube In-slate reklam 10 dakika ve daha uzun videolarda görülür.

YouTube In-Search reklam arama sonuçlarında gösterilmektedir. Sayfa üstünde veya sağ tarafında çıkmaktadır. Aranma hacmi uygun anahtar kelimeler belirleyerek yayınlıyoruz.

YouTube In-Display Reklam Diğer videoların hemen yanı başında veya belirlediğimiz kriterlerle uyuşan diğer display network sayfalarında görülmekte.

“Eğer bu videoyu beğendiyseniz, bunu da sevebilirsiniz…”

İnstagram Reklam

instagram reklam

Sosyal medya platformu instagram marka tanıtımını gerçekleştirmek için kullanılabilecek mecralardan birisidir. instagram reklam vermek istiyorsanız dijital reklamcılık sektöründe hizmet veren firmamızı tercih edebilirsiniz.

Marka bilinirliğini hızlı biçimde arttıracak etkili kampanyalar yürüterek verilmek istenen mesajı İnstagram platformunda doğru biçimde aksettirebiliriz.